Co to jest ubezpieczenie należności?

 

 

Ubezpieczenie należności chroni Państwa firmę przed nieplanowanymi, nagłymi stratami jakie mogą pojawić się w związku z brakiem płatności ze strony kontrahenta.

Co to jest ubezpieczenie należności

Posiadając polisę ubezpieczeniową mogą być Państwo pewni, że niezapłacony dług zostanie spłacony. Ubezpieczenie należności pozwala skutecznie zarządzać ryzykiem handlowym i politycznym.

​​

Podczas gdy ubezpieczenie należności polega na wypłacie odszkodowania za straty poniesione w wyniku nieuregulowanych płatności z tytułu kredytu kupieckiego, jego głównym celem jest wskazanie firmom jak uniknąć tragicznych w skutkach strat oraz zwiększyć rentowność prowadzonego biznesu. W tym celu kluczowe jest posiadanie najbardziej aktualnych i pełnych informacji o działających na rynku podmiotach, o branżach i trendach gospodarczych, aby w oparciu o tę wiedzę podejmować właściwe decyzje, minimalizując możliwość wystąpienia straty.

Niewystarczająca wiedza jest przyczyną niezapłaconych faktur

​​

Niezapłacone faktury mogą stanowić do 35 procent aktywów firmy, a jeżeli Państwa kontrahent trwale nie będzie mógł ich uregulować, będą spisane na straty. Z naszego doświadczenia wiemy, że powodem wielu niezapłaconych faktur jest niewystarczająca wiedza na temat wypłacalności klientów, z którymi Państwo współpracują.

Nasza wiedza jest najlepszym doradcą w wyborze właściwych kontrahentów, rynków oraz wysokości zaangażowania kredytowego w celu zmniejszenia ilości nieuregulowanych faktur z tytułu kredytu kupieckiego. W rezultacie mają Państwo więcej wolnych środków do wykorzystania w obrocie ze swoimi aktualnymi klientami lub do zaoferowania tym nowym, potencjalnym kontrahentom. Mają Państwo do dyspozycji większą bazę klientów, z którymi współpraca w innej sytuacji – bez tak wszechstronnej oceny i pewności jakie daje ubezpieczenie, wydawałaby się zbyt ryzykowna. Jeżeli bowiem Państwa klient nie zapłaci należności, wypłacimy Państwu odszkodowanie za ubezpieczone faktury oraz zajmiemy się windykacją długu.

Każda firma, sprzedająca swoje towary lub usługi z wydłużonym terminem płatności (kredyt kupiecki) skorzysta na ubezpieczeniu należności. Nasi klienci sprzedając swoje towary jak i usługi reprezentują różnorodne branże gospodarki, zawsze korzystają z ubezpieczenia należności dla zagwarantowania sobie sukcesu w biznesie.


PRZYKŁAD UBEZPIECZENIA NALEŻNOŚCI

Jeżeli marża firmy wynosi 5 procent i jeden z jej klientów nie ureguluje należności z tytułu kredytu kupieckiego w wysokości 100.000, firma będzie musiała dodatkowo sprzedać towary za 2,000,000, żeby nadrobić poniesione straty. 

Ubezpieczenie należności handlowych pomaga Państwu w zarządzaniu należnościami, a w przypadku nieotrzymania zapłaty, daje ochronę w postaci odszkodowania. Naruszenie płynności finansowej może bowiem pociągnąć za sobą dotkliwe w skutkach konsekwencje, na długi czas osłabiając Państwa firmę oraz obniżając jej możliwości inwestycyjne.

  Formularz kontaktowy

  Zostaw swoje dane
  Oddzwonimy!

  Wiadomości i Analizy ekonomiczne

  Najnowsze opracowania ekonomiczne

  Syntesys

  System On-Line dla klientów
  Euler Hermes

  Mobilna Aplikacja Ekonomiczna EH

  Dostęp do wszystkich publikacji Euler Hermes