Ubezpieczenie Ryzyka Sprzeniewierzenia

Zapytaj naszych specjalistów

tel.  (48 22) 385 49 35​​​​​​​

> Wyślij zapytanie

Państwa ochrona przed nieuczciwością pracownika.

Z badań przeprowadzonych przez Euler Hermes oraz organizację Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej przy współpracy CMB Indicator wynika, że w ciągu ostatniego roku blisko 78% ankietowanych przedsiębiorstw padło ofiarą zjawiska nadużyć prawniczych.
Powody nieuczciwości pracownika są liczne i zróżnicowane, a ich działania wykrywane są zazwyczaj dopiero wtedy, gdy jest już za późno, by im zapobiec.


 

Jakie przestępstwa najczęściej popełniają pracownicy na szkodę firmy?

Najczęściej przedsiębiorcy mają do czynienia z przestępstwem przywłaszczenia - 36%, na drugim miejscu kradzież - 28%. Wśród innych rodzajów nadużyć najczęściej wykrywanych to: oszustwo (16%), oszustwo komputerowe (4%) oraz fałszerstwo (2%).
 

Nieuczciwość pracownika – ryzyko, o którym wolimy nie myśleć

Myśl, że ktoś mógłby okazać się w stosunku do nas nielojalny, większości ludzi kojarzy się negatywnie. 
Tym ważniejsze jest zatem podjęcie odpowiednich kroków aby zapobiec skutkom nieetycznych działań ze strony pracownika, często zagrażających istnieniu firmy oraz zatrudnionym przez nią pracownikom.  
 

Problem społeczny

Motywy osobiste odgrywają kluczową rolę w coraz liczniejszych przypadkach nieuczciwości pracowniczej. Diametralnie zmieniające się wartości społeczne sprawiają, że coraz więcej ludzi żyje ponad stan, popadając w olbrzymie długi. W trudnej sytuacji materialnej, wiele osób postrzega przestępstwo jako jedyne możliwe wyjście z kłopotów, nie licząc się ze stratami, jakich może to przysporzyć Państwa firmie.
 

Wykrycie sprawcy nie jest największym problemem

Często pracodawcy dotknięci zjawiskiem nadużyć pracowniczych zwracają uwagę nie na aspekt problemu wykrycia sprawcy, ale możliwości rekompensaty straty spowodowanej nadużyciem od sprawcy. Co do zasady pracownicy nie mają środków, które zdobyli w wyniku przestępstwa. Zostały wykorzystane na bieżące regulowanie  często ogromnych zobowiązań finansowych.
 

Problem ekonomiczny

Luki w systemach kontroli mogą wynikać np. z wewnętrznej reorganizacji pracy lub wprowadzenia nowych procedur w wyniku fuzji dwóch firm. Poza tym, sieci IT w miejscu pracy umożliwiają pracownikom wzbogacenie się przez manipulację systemami komputerowymi. Wszystkim tym czynnikom sprzyja współczesna codzienność, w której kładzie się nacisk na przyspieszenie procesów i maksymalizację wydajności, jednocześnie coraz częściej zaniedbując kontrole bezpieczeństwa.
 

Kto jest objęty ubezpieczeniem?

Ubezpieczenie obejmuje wszystkich Państwa pracowników. Ubezpieczone zostają wszystkie filie i oddziały przedsiębiorstwa w Polsce i w Europie! Jednocześnie mienie firmy jest chronione również, gdy znajduje się poza przedsiębiorstwem.
  

Przed czym się ubezpieczasz?

Ubezpieczenie obejmuje bezpośrednie straty spowodowane przez Państwa pracowników, powstałe w wyniku:
 • kradzieży
 • przywłaszczenia
 • oszustwa
 • oszustwa komputerowego
 • fałszerstwa

Jeżeli chcecie Państwo ubezpieczyć dodatkowe czynniki ryzyka poza wymienionymi, skontaktujcie się z nami. Nasza oferta jest bardzo elastyczna!

 

Ile kosztuje ubezpieczenie?

Ile jest dla Państwa warte zabezpieczenie się przed nieuczciwością pracowników?
Sądzimy, że cena kompleksowego ubezpieczenia nie jest zbyt wysoka w porównaniu z poziomem ryzyka strat, na jakie narażacie się nie posiadając odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej. Fakty są jasne, decyzja należy do Państwa! 

To naprawdę proste: z chęcią przedstawimy szczegółowe warunki ubezpieczenia, np. przy okazji wizyty w Państwa firmie. 

prośba o wizytę
 
 
Rodzaj polisy ubezpieczeniowej zależy przede wszystkim od
 • rodzaju prowadzonej przez Państwa działalności
 • zabezpieczeń, które Państwa firma już posiada
 • aktywów obrotowych
 • sumy ubezpieczenia
 • liczby zatrudnionych

O czym należy pamiętać?

Ubezpieczając klienta nie narzucamy żadnych rozwiązań związanych z procedurami oraz systemami zabezpieczeń.
 

Państwa sprawą zajmują się osoby które mają rozległe doświadczenie w procesach likwidacyjnych prowadzonych w wyniku nadużyć pracowniczych.

 

  

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym raportem Euler Hermes dotyczącym sprzeniewierzeń.
 
  

  Formularz kontaktowy

  Zostaw swoje dane
  Oddzwonimy!

  Wiadomości i Analizy ekonomiczne

  Najnowsze opracowania ekonomiczne

  Syntesys

  System On-Line dla klientów
  Euler Hermes

  Mobilna Aplikacja Ekonomiczna EH

  Dostęp do wszystkich publikacji Euler Hermes