Euler Hermes wsparł pasje i dał szanse na godne życie młodym Kenijczykom

23.07.2013
Dzięki m.in. wsparciu Euler Hermes – firmy ubezpieczającej transakcje, dostarczającej raporty handlowe i odzyskującej należności – kilkunastu młodych bezrobotnych Kenijczyków wzięło udział w warsztatach fotograficznych, zyskując nowe umiejętności biznesowe i rozwijając swoje pasje.
 
Dzięki m.in. wsparciu Euler Hermes – firmy ubezpieczającej transakcje, dostarczającej raporty handlowe i odzyskującej należności – kilkunastu młodych bezrobotnych Kenijczyków wzięło udział w warsztatach fotograficznych, zyskując nowe umiejętności biznesowe i rozwijając swoje pasje.
 
W warszawskim Centrum Kulturalno-Konferencyjnym „Wypieki Kultury” otwarto wystawę relacjonującą unikalny, charytatywny projekt „Fotografia dla Nairobi”.
 
W czerwcu, z inicjatywy Adama Balcerka, polskiego fotografa, autora fotografii modowej i reklamowej, we współpracy z organizacją HAART for Kenya, odbyły się charytatywne warsztaty fotograficzne w Nairobi (Kenia) dla młodzieży, która mimo ogromnych chęci, jak i umiejętności, pozbawiona była jakichkolwiek możliwości na zdobycie przyzwoitej pracy zarobkowej. Projekt zakładał przekazanie wybranej grupie osób sprzętu fotograficznego oraz wiedzy, jak go używać. Podczas intensywnego 2-tygodniowego kursu, uczestnicy uczyli się również, jak stać się niezależnymi zawodowo i jak zarabiać pieniądze. Poznawali tajniki zawodu fotografa, ale też uświadamiali sobie, że ich los jest w ich własnych rękach. Każdy z nich otrzymał szansę, wielu pierwszą w życiu. Rekrutację uczestników warsztatów przeprowadziła organizacja HAART. Dzięki agencji Saatchi&Saatchi, najlepszy warsztatowicz zyskał możliwość odbycia praktyki w ich oddziale w Nairobi.
 
- Każdego dnia zapewniamy tysiącom firm na całym świecie bezpieczeństwo relacji biznesowych. Wspierając projekt „Fotografia dla Nairobi” przyczyniliśmy się do rozwoju, tak ważnych w Afryce, umiejętności budowania własnego mikrobiznesu. Jestem przekonany, że przekazane umiejętności i wsparcie przyczynią się do podejmowania nowych wyzwań przez Kenijczyków oraz wychodzenia z bezrobocia i ubóstwa – mówi Robert Dunaj, dyrektor marketingu i PR w Euler Hermes.
 
Prezentowana w „Wypiekach Kultury” wystawa stanowi z jednej strony dokumentację warsztatów, z drugiej jest pokazem prac fotograficznych zrealizowanych przez uczestników.
 
Pomysłodawca projektu i prowadzący warsztaty Adam Balcerek to polski fotograf realizujący projekty komercyjne, przede wszystkim z zakresu mody i reklamy, podróżnik. Ukończył studia architektoniczne w Niemczech. Zawodowo pracował jako architekt, jednak zdecydował się porzucić architekturę dla fotografii. Często wykonuje zlecenia zagraniczne we Francji, Hiszpanii i Niemczech, ale też w USA, Chinach oraz na Filipinach. Publikował w takich magazynach jak Moves New York, Glamour, Prestige France oraz Vogue China. Jego prace zdobyły wiele prestiżowych nagród na konkursach w Polsce i za granicą.
 
 
Więcej na: facebook.com/PhotographyForNairobi