Paul Flanagan zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego na stanowisku Prezesa Zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń Euler Hermes SA

14.12.2016
Paul Flanagan
 
WARSZAWA – 14 GRUDNIA 2016 -- Komisja Nadzoru Finansowego podczas 337 posiedzenia odbywającego się 13 grudnia 2016 roku zatwierdziła Paula Flanagana na stanowisko Prezesa Zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń Euler Hermes SA. 

Paul Flanagan pracę w Euler Hermes (wówczas Trade Indemnity) rozpoczął w 1991 roku na stanowisku księgowego, a w 1998 roku został mianowany Dyrektorem Finansowym w Euler Hermes w Wielkiej Brytanii. W 2002 roku przejął odpowiedzialność za obszar oceny ryzyka, informacji i szkód. W 2007 roku został awansowany na  CEO Euler Hermes Kanada i przeprowadził się do Montrealu. Do Londynu wrócił w 2010 roku obejmując stanowisko Regionalnego Dyrektora odpowiedzialnego za ocenę ryzyka w Europie Północnej. W tym samym czasie został jednocześnie członkiem Rady Nadzorczej TU Euler Hermes SA, w związku z tym bardzo dobrze zna polską spółkę i realia rynkowe.

Paul Flanagan z pochodzenia jest Irlandczykiem. Przed rozpoczęciem kariery w Grupie Euler Hermes pracował jako księgowy i audytor w firmie Sun Exploration and Production w Londynie – międzynarodowej spółce z sektora energetycznego. Jest certyfikowanym księgowym, dyplomowanym dyrektorem Institute of Directors oraz ukończył studia MBA w obszarze finansów i strategii na Open University.

Towarzystwo Ubezpieczeń Euler Hermes SA od 1998 roku oferuje w Polsce ubezpieczenie należności oraz gwarancje ubezpieczeniowe. Spółka zatrudnia aktualnie ponad 200 osób w biurach w Warszawie, Gdyni, Katowicach, Poznaniu 
i Wrocławiu. 


***


Kontakt dla mediów:
 
 
Grzegorz Błachnio
Euler Hermes
tel. 601-056-830
 
 
Artur Niewrzędowski
MultiAN
tel. 509-433-874

***
 
Euler Hermes to światowy lider na rynku ubezpieczeń należności handlowych oraz jeden z liderów w zakresie gwarancji ubezpieczeniowych i windykacji należności. Posiadająca ponad 100 lat doświadczenia firma oferuje klientom z sektora business-to-business (B2B) usługi finansowe, wspierające zarządzanie środkami pieniężnymi i należnościami. Sieć wywiadowni gospodarczych śledzi i analizuje codzienne zmiany wypłacalności małych, średnich oraz międzynarodowych firm działających na rynkach odpowiadających za 92% światowego PKB. Firma posiada siedzibę główną w Paryżu i działa w ponad 50 krajach, gdzie zatrudnia ponad 6.000 pracowników. Euler Hermes jest spółką zależną Allianz, notowaną na giełdzie Euronext Paris (ELE.PA) oraz posiadającą rating AA- przyznany przez Standard & Poor’s oraz Dagong Europe. W 2015 roku skonsolidowane obroty firmy wyniosły 2,6 mld €, ubezpieczyła ona na całym świecie transakcje biznesowe o wartości wynoszącej na koniec 2015 roku 890 mld €. 

W celu uzyskania dalszych informacji zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej: www.eulerhermes.com, LinkedIn lub Twitter @eulerhermes

***

W Polsce grupa Euler Hermes jest obecna od 1998 roku. Towarzystwo Ubezpieczeń Euler Hermes SA oferuje ubezpieczenia należności handlowych oraz gwarancje ubezpieczeniowe. Jednocześnie druga spółka działająca na polskim rynku - Euler Hermes Collections Sp. z o.o. oferuje windykację należności, raporty handlowe, ocenę ryzyka oraz program analiz branżowych. Obsługę klientów zapewnia Euler Hermes Services Polska Sp. z o.o.